loading image
Киоск 23
(4)
Сендвичи

Време
40 мин.

Достава
60 ден.

во готово

Уште една сендвичара на нашата листа, добро познатата сендвичара 23. Богата понуда на сендвичи, тостови, пици, пастaрмајлии и друг вид брза храна со посебен вкус. Нема потреба од многу размислување, разгледајте го менито и направете го изборот, со сигурност ќе е вистинскиот. Еден клик и јадењето ќе е кај Вас.

 

Бесплатна Достава за секоја нарачка над 600.00 денари!

 

Работно Време:

Понеделник - Четврток: 08:20 до 00:00

Петок: 08:20 до 00:00

Сабота: 09:30 до 00:00

Недела: 17:00 до 00:00

 

НАПОМЕНА: Ресторанот има сопствена достава и „АПНИ СИ” не одговара за начинот и времетраењето на испораката.

СЕНДВИЧ

Хамбургер
100 ден.
Хамбургер
(лепиња, салата, плескавица, салата, помфрит)
Избери од понудените опции:
Додатоци
Француски
80 ден.
Француски
(лепиња, кашкавал, шунка, салата, помфрит)
Избери од понудените опции:
Додатоци
Чизбургер
120 ден.
Чизбургер
(лепиња, кашкавал, салата, помфрит)
Избери од понудените опции:
Додатоци
Хот Дог
70 ден.
Хот Дог
(долго лепче, виршла, салата, помфрит, кашкавал, кисела краставичка)
Избери од понудените опции:
Додатоци
Дупли Хот Дог
80 ден.
Дупли Хот Дог
(долго лепче, две виршли, салата, помфрит, кашкавал, кисела краставичка)
Избери од понудените опции:
Додатоци
Сендвич со Стек
120 ден.
Сендвич со Стек
(лепиња, пилешки стек, помфрит, салата)
Избери од понудените опции:
Додатоци
Поховано Пилешко
150 ден.
Поховано Пилешко
(лепиња, поховано пилешко, салата, помфрит)
Избери од понудените опции:
Додатоци
Сендвич со:
100 ден.
Сендвич со:
(лепиња, кашкавал, салата, помфрит)
Избери од понудените опции:
Додатоци
Хот Дог и Pepsi
100 ден.
Хот Дог и Pepsi
Избери од понудените опции:
Додатоци

ТОСТ

Тост
50 ден.
Тост
(кашкавал)
Избери од понудените опции:
Тост Classic
50 ден.
Тост Classic
Избери од понудените опции:
Тост со Врат
70 ден.
Тост со Врат
Избери од понудените опции:
Тост сo Чајна
70 ден.
Тост сo Чајна
Избери од понудените опции:
Тост со Плескавица
60 ден.
Тост со Плескавица
Избери од понудените опции:
Тост со Виршла
50 ден.
Тост со Виршла
Избери од понудените опции:
Тост „23”
100 ден.
Тост „23”
(плескавица, кашкавал, печурки, павлака, салата, помфрит)
Избери од понудените опции:

ПИЦА

Маргарита
100 ден.
Маргарита
(кечап, кашкавал, оригано)
Избери од понудените опции:
Капричиоза
100 ден.
Капричиоза
(кечап, кашкавал, шунка, печурки, оригано)
Избери од понудените опции:
Пица со Зеленчук
150 ден.
Пица со Зеленчук
(кечап, кашкавал, домат, пиперка, маслинки, оригано)
Избери од понудените опции:
Затворена Пица
150 ден.
Затворена Пица
(кечап, кашкавал, шунка/врат, печурки, оригано)
Избери од понудените опции:
Туна Пица
180 ден.
Туна Пица
(кечап, кашкавал, туна, печурки, оригано, маслинка, лимон)
Избери од понудените опции:
Пица „23”ка
400 ден.
Пица „23”ка
(кечап, кашкавал, врат, чајна, домат, јајце, маслинки, пршут, оригано)
Избери од понудените опции:
Летна Пица
150 ден.
Летна Пица
(кечап, кашкавал, лук, оригано, свеж магданос)
Избери од понудените опции:
Капричоза и 2 Пепси
250 ден.
Капричоза и 2 Пепси
Избери од понудените опции:

ПАСТРМАЈЛИЈА

Пастрмајлија Пилешка Чиста
120 ден.
Пастрмајлија Пилешка Чиста
(пилешко месо, сусам)
Избери од понудените опции:
Пастрмајлија Пилешка Екстра
150 ден.
Пастрмајлија Пилешка Екстра
(пилешко месо, кашкавал, печурки, сусам)
Избери од понудените опции:
Пастрмајлија Свинска Чиста
120 ден.
Пастрмајлија Свинска Чиста
(свинско месо, сусам)
Избери од понудените опции:
Пастрмајлија Свинска Екстра
150 ден.
Пастрмајлија Свинска Екстра
(свинско месо, кашкавал, печурки, сусам)
Избери од понудените опции:
Пастрмајлија „23”ка
300 ден.
Пастрмајлија „23”ка
(пилешко месо, кашкавал, печурки, сусам, сланина, јајце, чајна)
Избери од понудените опции:
Пастрмајлија
120 ден.
Пастрмајлија
(кашкавал, врат, печурки, сусам)
Избери од понудените опции:
Пенерлија
150 ден.
Пенерлија
(јајца, сирење)
Избери од понудените опции:

САЛАТА

Цезар Салата
150 ден.
Цезар Салата
(марула, пилешко, кубети, кашкавал, балсамико)
Избери од понудените опции:
Салата со Туна
150 ден.
Салата со Туна
(марула, туна, пченка)
Избери од понудените опции:
Капрезе Салата
150 ден.
Капрезе Салата
(домат, моцарела, хималајска сол, маслиново масло, нане, оригано)
Избери од понудените опции:
Шопска Салата
100 ден.
Шопска Салата
(краставица, домат, кромид, сирење)
Избери од понудените опции:
Овошна Салата
100 ден.
Овошна Салата
(сезонско овошје, шлаг, прелив)
Избери од понудените опции:

КЛУБ СЕНДВИЧ

Клуб Сендвич со Кулен
120 ден.
Клуб Сендвич со Кулен
(кашкавал, кулен, краставица, марула, намаз, домат, помфрит)
Избери од понудените опции:
Клуб Сендвич со Чајна
120 ден.
Клуб Сендвич со Чајна
(кашкавал, чајна, домат, марула, краставица, намаз, помфрит)
Избери од понудените опции:
Клуб Сендвич со Врат
120 ден.
Клуб Сендвич со Врат
(кашкавал, врат, краставица, домат, марула, путер, помфрит)
Избери од понудените опции:
Клуб Сендвич - Вегетаријански
120 ден.
Клуб Сендвич - Вегетаријански
(сирење, марула, путер, маслинки, помфрит, мајонез, кечап)
Избери од понудените опции:
Клуб Сендвич со Овошје
120 ден.
Клуб Сендвич со Овошје
(путер од кикирики, џем од јагоди, банана, портокал)
Избери од понудените опции:
Клуб Сендвич со Чадено Филе
120 ден.
Клуб Сендвич со Чадено Филе
(чадено филе, кашкавал, марула, краставица, мајонез, сенф, помфрит)
Избери од понудените опции:
Клуб Сендвич „23”ка
120 ден.
Клуб Сендвич „23”ка
(сирење, путер, кулен, домат, мајонез, помфрит, марула)
Избери од понудените опции:

ЛАДЕН СЕНДВИЧ

Ладен Сендвич
120 ден.
Ладен Сендвич
(салата, маслинки, сирење, пиперка)
Избери од понудените опции:
Ладен Сендвич со Чајна
100 ден.
Ладен Сендвич со Чајна
(кашкавал, чајна, салата, маслинки, пиперка)
Избери од понудените опции:
Ладен Сендвич со Кулен
100 ден.
Ладен Сендвич со Кулен
(кашкавал, кулен, салата, пиперка, маслинки)
Избери од понудените опции:
Ладен Сендвич со Чадено Филе
100 ден.
Ладен Сендвич со Чадено Филе
(кашкавал, чадено филе, салата, пиперка, маслинки)
Избери од понудените опции:
Ладен Сендвич со Врат
100 ден.
Ладен Сендвич со Врат
(кашкавал, врат, салата, пиперка, маслинки)
Избери од понудените опции:
Сендвич со Туна
120 ден.
Сендвич со Туна
(туна, салата, пченка, помфрит, кашкавал)
Избери од понудените опции:
Киоск „23” сендвич
140 ден.
Киоск „23” сендвич
(интегрално лепче, кашкавал, плескавица, сланина, печурки, павлака, салата, помфрит)
Избери од понудените опции:
Ладен Сендвич „23”
120 ден.
Ладен Сендвич „23”
(интегрално лепче, сирење, чајна, салата, маслинки, пиперка)
Избери од понудените опции:

ЗДРАВО И ВКУСНО

Витаминска Салата
90 ден.
Витаминска Салата
(марула, цвекло, морков, зелка, семки од тиква, сончоглед, хималајска сол, маслиново масло, јаболков оцет)
Избери од понудените опции:
Шарена Салата
130 ден.
Шарена Салата
(црвена зелка, морков, брокула, карфиол, сончоглед, хималајска сол, маслиново масло, јаболков оцет)
Избери од понудените опции:
Витамински микс со Киноа
150 ден.
Витамински микс со Киноа
(црвена зелка, брокули, карфиол, киноа, маслиново масло, хималајска сол, јаболков оцет)
Избери од понудените опции:
Мексиканска Салата
140 ден.
Мексиканска Салата
(краставица, домат, црвен кромид, пиперка, црвен грав, пченка, хималајска сол, маслиново масло, јаболков оцет)
Избери од понудените опции:

ТОРТИЉА

Тортиља со Пилешко
120 ден.
Тортиља со Пилешко
(пилешко, марула, краставица, домат, прелив, помфрит)
Избери од понудените опции:
Тортиља
120 ден.
Тортиља
(марула, домат, краставица, црвен грав, црвен кромид, прелив таратор, помфрит)
Избери од понудените опции:
Тортиља
120 ден.
Тортиља
(кашкавал, краставица, оригано, прелиф, помфрит)
Избери од понудените опции:
Тортиља
120 ден.
Тортиља
(пилешко, ѓумбир, црвен кромид, домат, црвен прелив, пиперка, помфрит)
Избери од понудените опции:
Ражнич
120 ден.
Ражнич
(пилешко, соја сос, сусам, мед, сенф, маслиново масло, помфрит, салата)
Избери од понудените опции:

ДОДАТОЦИ

Помфрит
30 ден.
Помфрит
Избери од понудените опции:
Помфрит со Сирење
80 ден.
Помфрит со Сирење
Избери од понудените опции:
Кашкавал
20 ден.
Кашкавал
(2 парчиња)
Избери од понудените опции:
Шунка
20 ден.
Шунка
(3 парчиња)
Избери од понудените опции:
Чајна
20 ден.
Чајна
(2 парчиња)
Избери од понудените опции:
Пршута
30 ден.
Пршута
(2 парчиња)
Избери од понудените опции:
Чадено Филе
20 ден.
Чадено Филе
(2 парчиња)
Избери од понудените опции:
Врат
20 ден.
Врат
(2 парчиња)
Избери од понудените опции:
Топка Салата
30 ден.
Топка Салата
Избери од понудените опции:
Брускети
100 ден.
Брускети
(брускети, домати, оригано, нане, маслинов зејтин)
Избери од понудените опции:
Затвори
Затвори
Изберете дали нарачката да биде доставена од от или од Апни Си.
Зачувај промени
Затвори
Затвори
× Известување: Доставата на храна се врши со такси услуга. Достава до врата наскоро!