loading image
La Vita
(10)
Сендвичи, Пица, Тестенини, Скара, Риба, Десерти

Време
35 мин.

Достава
69 ден.

во готово

Работно Време: 

Понеделник - Четврток: 08:30 до 23:30

Петок: 08:30 до 24:00 

Сабота: 08:30 до 24:00

Недела: 12:00 до 24:00

ресторанот е затворен за нарачки во моментов

ДНЕВНО МЕНИ (ОД 08:30 ДО 15:00 ЧАСОТ)

Омлет Мешан
90 ден.
Омлет Мешан
(јајца, шунка, кашкавал, домат, леб)
Избери од понудените опции:
Кајгана Селска
120 ден.
Кајгана Селска
(јајца, шунка, кашкавал, домат, пиперка, сирење, леб)
Избери од понудените опции:
Хемендекс
90 ден.
Хемендекс
(јајца, шунка, салата, леб)
Избери од понудените опции:
Бекендекс
100 ден.
Бекендекс
(јајца, сланина, компир, салата, леб)
Избери од понудените опции:
Пржен Леб
80 ден.
Пржен Леб
(пржен леб, еурокрем, сирење, домат)
Избери од понудените опции:
Македонски Сендвич
110 ден.
Македонски Сендвич
(шунка, сланина, кулен, кашкавал, зеленчук, мајонез, павлака)
Избери од понудените опции:
Пица Сендвич
130 ден.
Пица Сендвич
(шунка, кашкавал, печурки, мајонез, краставица, помфрит)
Избери од понудените опции:
Клуб Сендвич
90 ден.
Клуб Сендвич
(шунка, врат, салата, прелив, кашкавал, помфрит)
Избери од понудените опции:
Рижото со Пилешко
110 ден.
Рижото со Пилешко
(ориз, зеленчук, пилешко, сос)
Избери од понудените опции:
Пилешки Стек
100 ден.
Пилешки Стек
(стек, компир, ориз, салата)
Избери од понудените опции:
Похован Пилешки Стек
110 ден.
Похован Пилешки Стек
(стек, компир, ориз, прелив, салата)
Избери од понудените опции:
Поховани Пилешки Прсти
100 ден.
Поховани Пилешки Прсти
(пилешки прсти, компир, oриз, салата)
Избери од понудените опции:
Протеински Оброк
120 ден.
Протеински Оброк
(пилешки стек, 2 топки урда, брокула, компир)
Избери од понудените опции:
Бургер со Плескавица
120 ден.
Бургер со Плескавица
(плескавица, прелив, салата, помфрит, леб)
Избери од понудените опции:
Чикен Бургер
110 ден.
Чикен Бургер
(похован стек, салата, прелив, помфрит, леб)
Избери од понудените опции:
Пастрмајлија Пилешка Екстра
110 ден.
Пастрмајлија Пилешка Екстра
(пилешко, кашкавал, печурки)
Избери од понудените опции:
Цезар Салата
140 ден.
Цезар Салата
(марула, пилешко месо, кубети, цезар сос, морков, сланина, пармезан)
Избери од понудените опции:
Туна Салата
130 ден.
Туна Салата
(марула, туна, краставица, кромид, пченка, ротквица, маслинка)
Избери од понудените опции:
Тавче Гравче
90 ден.
Тавче Гравче
Избери од понудените опции:
Трилече
50 ден.
Трилече
Избери од понудените опции:
Смути Витаминско
100 ден.
Смути Витаминско
(банана, портокал, кива, вишна, боровинка)
Избери од понудените опции:
Овесна Каша
100 ден.
Овесна Каша
(со ниско маслено млеко)
Избери од понудените опции:
Смути Детокс
100 ден.
Смути Детокс
(банана, портокал, јаболка, спанаќ)
Избери од понудените опции:

ГЛАВНИ ЈАДЕЊА

Ла Вита Бифтек
750 ден.
Ла Вита Бифтек
(бифтек, печурки, брокула, крем, рестован компир)
Избери од понудените опции:
Ла Вита Пилешка Круна
280 ден.
Ла Вита Пилешка Круна
(пилешки стек, пршут, моцарела, кари сос, брокула, компир)
Избери од понудените опции:
Ла Вита Пилешки Увијач
190 ден.
Ла Вита Пилешки Увијач
(пилешки стек, сланина, брокула, морков, кашкавал, компир)
Избери од понудените опции:
Телешки Мускул во Сос
320 ден.
Телешки Мускул во Сос
(телешки мускул, рестован компир, брокула)
Избери од понудените опции:
Телешка Кременадла
360 ден.
Телешка Кременадла
(телешка кременадла, зеленчук на скара, рестован компир, сос)
Избери од понудените опции:
Пилешко Соте
220 ден.
Пилешко Соте
(пилешки стек, печурки, крем, путер од кикирики, пармезан)
Избери од понудените опции:
Пилешки Медаљони во Кари Сос
180 ден.
Пилешки Медаљони во Кари Сос
(пилешки стек, крем, кари, печурки)
Избери од понудените опции:
Салтимбока
250 ден.
Салтимбока
(пилешки стек, пршута, крем, печурки, ориз)
Избери од понудените опции:
Пилешко во Пармезан Сос
220 ден.
Пилешко во Пармезан Сос
(пилешки стек, пармезан, печурки, крем, рестован компир)
Избери од понудените опции:
Протеински Оброк
150 ден.
Протеински Оброк
(пилешки стек, урда, брокула, рестован компир)
Избери од понудените опции:
Бечка Шницла
180 ден.
Бечка Шницла
(свинска вешалица, рестован компир)
Избери од понудените опции:
Пилешка Шницла
150 ден.
Пилешка Шницла
(похован пилешки стек, рестован компир)
Избери од понудените опции:
Свинска Коленица
260 ден.
Свинска Коленица
Избери од понудените опции:
Ребро во Фурна
300 ден.
Ребро во Фурна
Избери од понудените опции:
Шпанска Кончита - Пилешка
220 ден.
Шпанска Кончита - Пилешка
(пилешко месо, печурки, домати, кромид, пиперки, тиквички, компир)
Избери од понудените опции:
Шпанска Кончита - Свинска
240 ден.
Шпанска Кончита - Свинска
(свинско месо, печурки, домати, кромид, пиперки, тиквички, компир)
Избери од понудените опции:

ПОЈАДОК

Јајца на Око
70 ден.
Јајца на Око
(3 јајца, леб, салата)
Избери од понудените опции:
Хемендекс
100 ден.
Хемендекс
(3 пржени јајца, шунка, леб, салата)
Избери од понудените опции:
Бекендекс
120 ден.
Бекендекс
(3 пржени јајца, сланина, леб, салата)
Избери од понудените опции:
Пржено Лебче
100 ден.
Пржено Лебче
(4 парчиња пржен леб, сирење, домат, еурокрем)
Избери од понудените опции:
Омлет
100 ден.
Омлет
(3 јајца)
Избери од понудените опции:
Селска Кајгана
140 ден.
Селска Кајгана
(3 јајца, шунка, кашкавал, домат, пиперка, печурки, сирење)
Избери од понудените опции:
Протеински Омлет
130 ден.
Протеински Омлет
(3 јајца, урда, пиперки, печурки)
Избери од понудените опции:

САЛАТИ

Македонска
150 ден.
Македонска
(домати, краставица, кромид, пченка, пиперка, сирење, магдонос)
Избери од понудените опции:
Шопска
150 ден.
Шопска
(домати, краставици, пиперка, кромид, сирење, магдонос)
Избери од понудените опции:
Грчка
160 ден.
Грчка
(домати, краставици, кромид, сирење, маслинка, оригано)
Избери од понудените опции:
Мимоза
100 ден.
Мимоза
(марула, кромид, ротквица, јајце, маслинка)
Избери од понудените опции:
Витаминска
100 ден.
Витаминска
(зелка, морков, цвекло)
Избери од понудените опции:
Цезар Салата
170 ден.
Цезар Салата
(марула, пилешко месо, кубети, сланина, цезар сос)
Избери од понудените опции:
Туна Салата
160 ден.
Туна Салата
(марула, краставица, кромид, туна, пченка)
Избери од понудените опции:
Репрезентативна
200 ден.
Репрезентативна
(домати, краставица, марула, морков, зелка, цвекло, пченка, пиперка, варен компир, урнебес, таратор, сирење)
Избери од понудените опции:
Брокула Салата
170 ден.
Брокула Салата
(брокула, морков, пченка)
Избери од понудените опции:
Краставица
60 ден.
Краставица
Избери од понудените опции:
Домати
60 ден.
Домати
Избери од понудените опции:
Зелка и Морков
50 ден.
Зелка и Морков
Избери од понудените опции:
Марула
50 ден.
Марула
Избери од понудените опции:
Цвекло
50 ден.
Цвекло
Избери од понудените опции:
Печени Пиперки
40 ден.
Печени Пиперки
Избери од понудените опции:
Руска Салата
70 ден.
Руска Салата
Избери од понудените опции:
Урнебес
50 ден.
Урнебес
Избери од понудените опции:
Таратор
70 ден.
Таратор
Избери од понудените опции:
Француска
80 ден.
Француска
(сирење, урда, шунка, ореви, сусам)
Избери од понудените опции:

ЛАДНИ ПРЕДЈАДЕЊА

Пршута
200 ден.
Пршута
Избери од понудените опции:
Кулен
100 ден.
Кулен
Избери од понудените опции:
Врат
80 ден.
Врат
Избери од понудените опции:
Кашкавал
90 ден.
Кашкавал
Избери од понудените опции:
Пармезан
160 ден.
Пармезан
Избери од понудените опции:
Моцарела
100 ден.
Моцарела
Избери од понудените опции:
Горгонзола
220 ден.
Горгонзола
Избери од понудените опции:
Овчо Сирење
80 ден.
Овчо Сирење
Избери од понудените опции:
Биено Сирење
100 ден.
Биено Сирење
Избери од понудените опции:
Ладна Даска
1100 ден.
Ладна Даска
(кашкавал, пармезан, горгонзола, моцарела, апетисани, крекери, леб)
Избери од понудените опции:

ТОПЛИ ПРЕДЈАДЕЊА

Сирење на Скара
90 ден.
Сирење на Скара
Избери од понудените опции:
Пржени Тиквички
100 ден.
Пржени Тиквички
Избери од понудените опции:
Ќофте од Тиквички
120 ден.
Ќофте од Тиквички
Избери од понудените опции:
Ќофте од Компир
120 ден.
Ќофте од Компир
Избери од понудените опции:
Шампињони на Скара
150 ден.
Шампињони на Скара
Избери од понудените опции:
Буковка на Скара
180 ден.
Буковка на Скара
Избери од понудените опции:
Помфрит
80 ден.
Помфрит
Избери од понудените опции:
Помфрит со Сирење
120 ден.
Помфрит со Сирење
Избери од понудените опции:
Рестован Компир
80 ден.
Рестован Компир
Избери од понудените опции:
Брокула на Путер и Лук
150 ден.
Брокула на Путер и Лук
Избери од понудените опции:
Зеленчук на Скара
150 ден.
Зеленчук на Скара
Избери од понудените опции:
Дропче во Сос
100 ден.
Дропче во Сос
(дропче, лук, магдонос)
Избери од понудените опции:
Кашкавал во Сланина
250 ден.
Кашкавал во Сланина
Избери од понудените опции:

ПОХОВАНО

Кашкавал
110 ден.
Кашкавал
Избери од понудените опции:
Полнет Кашкавал
150 ден.
Полнет Кашкавал
(врат, павлака, маслинка)
Избери од понудените опции:
Сирење
90 ден.
Сирење
Избери од понудените опции:
Помодоре Крокет
150 ден.
Помодоре Крокет
(домат полнет со сирење, кулен, магдонос)
Избери од понудените опции:
Кромид
100 ден.
Кромид
Избери од понудените опции:
Зденка
150 ден.
Зденка
Избери од понудените опции:
Шампињони
140 ден.
Шампињони
Избери од понудените опции:
Пилешки Прсти
180 ден.
Пилешки Прсти
Избери од понудените опции:
Пирошка
100 ден.
Пирошка
Избери од понудените опции:
Пирошка со Гарнир
130 ден.
Пирошка со Гарнир
Избери од понудените опции:
Тиквички
120 ден.
Тиквички
Избери од понудените опции:
Жабји Батаци
350 ден.
Жабји Батаци
(по нарачка)
Избери од понудените опции:
Мала Похована Даска
550 ден.
Мала Похована Даска
(200гр. пирошки, 200гр. поховани тиквички, 200гр. пилешки прсти, 200гр. похован кромид, 100гр. поховани зденки, 100гр. похован кашкавал, татар сос)
Избери од понудените опции:
Голема Похована Даска
900 ден.
Голема Похована Даска
(200гр. пирошки, 2 ќофтиња од тиква, 200гр. поховани тиквички, 400гр. пилешки прсти, 200гр. похован кромид, 100гр. поховано сирење, 100гр. похован кашкавал, 100гр. поховани зденки, татар сос)
Избери од понудените опции:
Мала Мешана Даска
900 ден.
Мала Мешана Даска
(200гр. пилешки прсти, 100гр. похован кашкавал, 4 поховани зденки, 2 пирошки, 5 ќебапи, домашен колбас, ребро, плескавица)
Избери од понудените опции:
Голема Мешана Даска
1200 ден.
Голема Мешана Даска
(200гр. пилешки прсти, 100гр. похован кашкавал, 4 поховани зденки, 2 пирошки, 2 ќофтиња од тиква, пилешка вешалица, свинска вешалица, домашен колбас, ребро, плескавица)
Избери од понудените опции:
Биено Сирење
120 ден.
Биено Сирење
Избери од понудените опции:

ТЕСТЕНИНИ

Карбонара
150 ден.
Карбонара
(крем, сланина, печурки, јајце, пармезан)
Избери од понудените опции:
Фунги
140 ден.
Фунги
(крем, шунка, печурки, пармезан)
Избери од понудените опции:
Болоњезе
160 ден.
Болоњезе
(мелено месо, кромид, сос од домати, пармезан)
Избери од понудените опции:
Вегетаријана
130 ден.
Вегетаријана
(сос од домати, мешан зеленчук)
Избери од понудените опции:
Кватро Формаџи
170 ден.
Кватро Формаџи
(горгонзола, моцарела, пармезан, кашкавал, крем)
Избери од понудените опции:
Песто
150 ден.
Песто
(песто сос, крем, пармезан)
Избери од понудените опции:
Лазања
250 ден.
Лазања
Избери од понудените опции:
Потпечени Макарони
180 ден.
Потпечени Макарони
(макарони, шунка, кашкавал, сирење, крем)
Избери од понудените опции:

ПИЦИ

Пица Ла Вита
190 ден.
Пица Ла Вита
(кечап, кашкавал, шунка, сланина, кулен, павлака, печурки, јајце)
Избери од понудените опции:
Додатоци
Капричиоза
150 ден.
Капричиоза
(кечап, кашкавал, шунка, свежи печурки)
Избери од понудените опции:
Додатоци
Маргарита
110 ден.
Маргарита
(кечап, кашкавал)
Избери од понудените опции:
Додатоци
Наполитана
130 ден.
Наполитана
(кечап, кашкавал, свежи печурки)
Избери од понудените опции:
Додатоци
Везувио
140 ден.
Везувио
(кечап, кашкавал, шунка)
Избери од понудените опции:
Додатоци
Стелата
160 ден.
Стелата
(кечап, кашкавал, шунка, печурки, павлака)
Избери од понудените опции:
Додатоци
Пиканте
160 ден.
Пиканте
(кечап, кашкавал, кулен)
Избери од понудените опции:
Додатоци
Пршут
230 ден.
Пршут
(кечап, кашкавал, пршут)
Избери од понудените опции:
Додатоци
Скандија
180 ден.
Скандија
(кечап, кашкавал, врат, печурки)
Избери од понудените опции:
Додатоци
Вегетаријанска
150 ден.
Вегетаријанска
(кечап, кашкавал, домати, пиперки, печурки, маслинки, кромид)
Избери од понудените опции:
Додатоци
Калцоне
150 ден.
Калцоне
(кечап, кашкавал, шунка, печурки)
Избери од понудените опции:
Додатоци
Посна Пица
90 ден.
Посна Пица
(кечап, растителен кашкавал, домати, пиперки, печурки)
Избери од понудените опции:
Додатоци
Кватроформаџи
250 ден.
Кватроформаџи
(кечап, четири вида сирење)
Избери од понудените опции:
Додатоци
Кватростаџоне
200 ден.
Кватростаџоне
(кечап, кашкавал, туна, маслинки, шунка, печурки)
Избери од понудените опции:
Додатоци
Македонска
250 ден.
Македонска
(кечап, кашкавал, сланина, кулен, шунка, кромид, печурки, сирење, домати, пиперки)
Избери од понудените опции:
Додатоци

ПАСТРМАЈЛИЈА

Пастрмајлија Ла Вита
230 ден.
Пастрмајлија Ла Вита
(свинско месо на коцки, кашкавал, сланина, јајце)
Избери од понудените опции:
Додатоци
Фалкон
250 ден.
Фалкон
(свинско месо на коцки, кашкавал, печурки, сланина, кулен)
Избери од понудените опции:
Додатоци
Штипска
140 ден.
Штипска
(свинско месо на коцки)
Избери од понудените опции:
Додатоци
Свинска Екстра
180 ден.
Свинска Екстра
(свинско месо на коцки, кашкавал, печурки)
Избери од понудените опции:
Додатоци
Пилешка
120 ден.
Пилешка
(пилешко месо на коцки)
Избери од понудените опции:
Додатоци
Пилешка Екстра
160 ден.
Пилешка Екстра
(пилешко месо на коцки, кашкавал, печурки)
Избери од понудените опции:
Додатоци

СЕНДВИЧИ

Македонски
130 ден.
Македонски
(кашкавал, шунка, кулен, сланина, павлака, мајонез, краставица, домати)
Избери од понудените опции:
Сендвич Капричиоза
120 ден.
Сендвич Капричиоза
(кашкавал, шунка, печурки, мајонез, краставица, домати)
Избери од понудените опции:
Сендвич Пиканте
120 ден.
Сендвич Пиканте
(кашкавал, кулен, мајонез, краставица, домати)
Избери од понудените опции:
Пилешка Тортиља
160 ден.
Пилешка Тортиља
(пилешко месо, кашкавал, мајонез, краставица, домати)
Избери од понудените опции:
Вегетаријанска Тортиља
110 ден.
Вегетаријанска Тортиља
(кашкавал, краставица, домати)
Избери од понудените опции:
Пица Сендвич
150 ден.
Пица Сендвич
(кашкавал, шунка, печурки, краставица, помфрит, павлака, мајонез, кечап)
Избери од понудените опции:
Чикен Бургер
140 ден.
Чикен Бургер
(похован стек, салата, прелив, помфрит)
Избери од понудените опции:
Бургер со Плескавица
150 ден.
Бургер со Плескавица
(плескавица, прелив, салата, помфрит)
Избери од понудените опции:
Клуб Сендвич
140 ден.
Клуб Сендвич
(шунка, врат, салата, кашкавал, прелив, помфрит)
Избери од понудените опции:

СКАРА

Плескавица
120 ден.
Плескавица
Избери од понудените опции:
Шарска Плескавица
180 ден.
Шарска Плескавица
Избери од понудените опции:
Домашен Колбас
120 ден.
Домашен Колбас
Избери од понудените опции:
Свинска Кременадла
150 ден.
Свинска Кременадла
Избери од понудените опции:
Ребро
180 ден.
Ребро
Избери од понудените опции:
Ќебап
15 ден.
Ќебап
Избери од понудените опции:
Свинска Вешалица
140 ден.
Свинска Вешалица
Избери од понудените опции:
Полнета Свинска Вешалица
190 ден.
Полнета Свинска Вешалица
Избери од понудените опции:
Пилешки Стек
130 ден.
Пилешки Стек
Избери од понудените опции:
Полнет Пилешки Стек
170 ден.
Полнет Пилешки Стек
Избери од понудените опции:
Свински Увијач
180 ден.
Свински Увијач
Избери од понудените опции:
Пилешки Увијач
160 ден.
Пилешки Увијач
Избери од понудените опции:
Пилешки Ражнич
130 ден.
Пилешки Ражнич
Избери од понудените опции:
Пилешки Ражнич со Зеленчук
150 ден.
Пилешки Ражнич со Зеленчук
Избери од понудените опции:
Свински Ражнич
140 ден.
Свински Ражнич
Избери од понудените опции:
Свински Ражнич со Зеленчук
160 ден.
Свински Ражнич со Зеленчук
Избери од понудените опции:
Ла Вита - Скара на Мала Даска
950 ден.
Ла Вита - Скара на Мала Даска
(ребро, домашен колбас, пилешки ражнич, 10 ќебапи, свинска вешалица, шарска плескавица, рестован компир)
Избери од понудените опции:
Ла Вита - Скара на Голема Даска
1250 ден.
Ла Вита - Скара на Голема Даска
(ребро, домашен колбас, пилешки ражнич, 10 ќебапи, кременадла, пилешки стек, свинска вешалица, шарска плескавица, рестован компир)
Избери од понудените опции:

РИБА

Крап
800 ден.
Крап
(крап, рестован компир)
Избери од понудените опции:
Пастрмка
1000 ден.
Пастрмка
(пастрмка, рестован компир)
Избери од понудените опции:

СПЕЦИЈАЛИТЕТИ ВО ГРНЕ

Ла Вита Грне
480 ден.
Ла Вита Грне
(телешко, свинско, пилешко месо, печурки, крем)
Избери од понудените опции:
Ла Вита Мучкалица
260 ден.
Ла Вита Мучкалица
(свинско месо, пиперка, домати, кромид)
Избери од понудените опции:
Македонска Тава
390 ден.
Македонска Тава
(свинско, пилешко, колбас, печурки, кашкавал)
Избери од понудените опции:
Селско со Печурки и Сос
310 ден.
Селско со Печурки и Сос
(свинско, печурки, сос)
Избери од понудените опции:
Свинско на Коцки со Маст
250 ден.
Свинско на Коцки со Маст
Избери од понудените опции:
Сирење под Капак
160 ден.
Сирење под Капак
(сирење, шунка, јајце, кашкавал, домати, пиперка)
Избери од понудените опции:

ЛЕБ И ПЕЦИВА

Лепиња со Сусам
50 ден.
Лепиња со Сусам
Избери од понудените опции:
Лепиња со Кашкавал
80 ден.
Лепиња со Кашкавал
Избери од понудените опции:
Лепиња со Кајмак, Кулен и Домат
150 ден.
Лепиња со Кајмак, Кулен и Домат
Избери од понудените опции:
Лепиња со Кајмак, Врат и Краставица
150 ден.
Лепиња со Кајмак, Врат и Краставица
Избери од понудените опции:
Интегрална Лепиња
60 ден.
Интегрална Лепиња
Избери од понудените опции:
Парче Леб
10 ден.
Парче Леб
Избери од понудените опции:

ГАРНИРИ

Ориз (топка)
20 ден.
Ориз (топка)